Jesenný bufet: ako usporiadať úžasnú sezónnu hostinu

Ak chystáte jesenné stretnutie so svojimi priateľmi a ich deťmi, správne pripravený bufet dokáže navodiť uvoľnenú a zábavnú atmosféru a je rozhodne menej formálny ako bežné posedenie pri spoločnej večeri. Bufet zaručene oživíte sezónnymi ingredienciami a farbami a my vám prinášame niekoľko ďalších skvelých tipov.

FAREBNÝ MOTÍV

Pre jeseň sú typické živé a kontrastné farby, ktoré sa dajú jednoducho preniesť na váš bufetový stôl. Pri jeho zdobení použite tmavočervené, hnedé, zelené a fialové obrusy, servítky a podložky, ktoré budú skvelo kontrastovať so žiarivo čistými taniermi a sklenenými pohármi.

Ozdobné jesenné listy, umelé ovocie a výrazná dekorácia v strede váš stôl doslova rozospievajú.

Použitie vydlabanej tekvice ako podstavca pre hlavnú dekoráciu je jedna možnosť. Môžete tiež kúpiť niekoľko malých tekvičiek, ktoré naaranžujete so sviečkami a drobnosťami z vašej záhrady alebo miestneho parku, ako sú borovicové šišky, rôzne zelené vetvičky, a gaštany. S takouto dekoráciou dokonale vystihnete jesennú atmosféru. Do výzdoby môžete zapojiť aj deti, ktoré požiadajte o zbieranie potrebných ingrediencií a ich pekné naaranžovanie.

 

ARANŽOVANIE JEDÁL

Atraktívne podávanie jedál je rovnako dôležité ako vystihnutie správnej farebnej nálady. Váš bufet bude nezabudnuteľne štýlový, ak ho vyzdobíte v duchu vidieckej oberačky.

Takúto atmosféru jednoducho navodíte, ak budete syr, šunku a jednohubky podávať na kamenných podnosoch alebo plastových doštičkách s dreveným dizajnom.

PODÁVANÉ JEDLO

Ani pri podávaní jedál nezabúdajte na vidiecku atmosféru a voľte také jedlá, ktoré sa dajú jednoducho konzumovať rukami. O deťoch je známe, že zeleninu zrovna neobľubujú, určite si ale zamilujú vaše jesenné vegetariánske lupienky, ktoré jednoducho pripravíte nakrájaním sladkej paradajky alebo paštrnáka, ktorý pred upečením do zlatista a chrumkava dochutíte olejom a bylinkami. Nezabudnite ich deťom podávať s trochou kečupu alebo smotanového krému.

ZÁBAVA

Jeseň je obdobie roka, kedy všetci oslavujeme Halloween. Ak sa vaša bufetová párty koná ku koncu októbra, je namieste využiť duch jesennej atmosféry a zabaviť sa vyrezávaním tekvíc.

Ak nechcete mať na stole neporiadok, vydlabte tekvice v predstihu a vydlabanú dužinu a semená môžete zúžitkovať pri ďalšom varení. Deti potom môžete rozdeliť do skupín a požiadať ich, aby tekvice čo najkrajšie vyrezali. A nezabudnite im za najpôsobivejší kúsok sľúbiť odmenu alebo nejakú cenu.

Deti nemusia vyrezávať tekvice iba v halloweenskom duchu, ale môžu na nich stvárniť svoje obľúbené rozprávkové postavičky alebo dokonca aj samé seba. Pri tejto zábave budú potrebovať niekoľko nástrojov, z ktorých väčšinu nájdete vo svojej kuchyni a ktoré uvádzame v tomto užitočnom zozname:

     • Rezač na linoleum
     • Drevené dláto
     • Malá pílka
     • Dierovačka
     • Kužeľový dutý nôž na melóny