Ako zorganizovať nezabudnuteľnú párty s oslavou

Či už oslavujete nedávnu promóciu, krst, zásnuby, narodeniny, výročie alebo inú udalosť, je jasné, že chcete, aby bol váš večierok dokonalý. Tu sú naše najobľúbenejšie tipy, ktoré vám pomôžu zorganizovať nezabudnuteľnú párty s oslavou.

Ponúknite na výber rôzne jedlá. Pripravte pre svojich známych nezabudnuteľný večierok a vytvorte pútavé menu, ktoré v predstihu pošlete pozvaným hosťom. V rámci jednotlivých chodov ponúkajte toľko jedál, koľko pohodlne zvládnete počas večierka podávať – zvyčajne stačia dve jedlá pre každý chod.

Pozvaných hostí požiadajte, aby v odpovedi na pozvánku uviedli, na ktoré jedlá majú chuť, aby ste mohli kúpiť primerané množstvo ingrediencií a uľahčili si život tým, že pripravíte niektoré z chodov vopred a ďalšie si pripravíte tak, aby ste ich mohli počas večierka rýchlo podávať. Menu s nápojovým a jedálnym lístkom si môžu hostia ponechať ako milú pamiatku.

Pripravte večierok s ohľadom na dôvod chystanej oslavy. Téma, okolo ktorej sa bude večierok točiť, bude pravdepodobne vychádzať z dôvodu oslavy, tak prečo sa trochu neodviazať a nezohľadniť ju pri dekorovaní stola?

Ak chystáte napríklad pomaturitný večierok, skúste servítky zrolovať ako školské diplomy a previazať ich svetlou stuhou. Servítky a obrusy, ktoré použijete pri dekorovaní stolov, by mohli mať farby školy a miestenky by mohli byť vyrobené ako elegantné lemované karty s akademickým nádychom.

Použitie v mieste konania večierka rôzne dekorácie. Pridajte miestu konania nádych elegancie a skrášlite ho rôznymi dekoráciami. Ako jednoduchú a efektnú dekoráciu môžete použiť napríklad staré fľašky od prázdnych parfémov (rovnako dobre vám poslúžia aj malé zaváraninové poháre alebo fľašky od olivového oleja), do ktorých ako do vázy vložíte niekoľko voňajúcich kvetov.

Experimentujte s nezvyčajnými podložkami pod taniere. Skúste namiesto veľkých štvorcových podložiek použiť niečo nekonvenčnejšie. Ozdobené papierové podložky sú skvelou alternatívou rôznych gýčových doplnkov, a keď naň položíte priehľadný sklený riad, bude sa zdať, že sú dekoračným vzorom ozdobené samotné taniere. Výhodou papierových podložiek alebo obrúskov je, že na ne môžete vytlačiť rôzne texty alebo aj obrázky a fotky a hostia si ich môžu zobrať domov ako vzácnu spomienku.

Obdarujte hostí na večierku malou pozornosťou. Môže ísť napríklad o malé balenie praliniek alebo o voňavé sviečky. Ak chcete venovať príprave večierka o čosi viac času, môžete vytvoriť nádherné dekoračné fľašky s rôznofarebným cukrom s rôznymi príchuťami a vôňami, ktoré sú tiež vhodnou drobnou pozornosťou pre pozvaných hostí.

Na ochutenie na zafarbenie cukru môžete použiť suché ingrediencie, ako sú kúsky vanilky, kakaové bôby alebo kávové zrná, alebo čerstvé ingrediencie, ako sú napríklad kúsky kôry citróna alebo pomaranča alebo levanduľové vetvičky, ktoré je nutné cez noc vysušiť na voskovom papieri.

Naplňte nádobu so vzduchotesným uzáverom (malé sklené poháre na zaváranie vyzerajú najlepšie) cukrom a potom naň položte ingredienciu, ktorú chcete použiť ne jeho ochutenie a zafarbenie. Tento proces trvá niekoľko dní na jeho konci budete mať krásne zafarbený a lahodne ochutený cukor, ktorý môžete podarovať hosťom v atraktívnych sklenených fľaškách obviazaných stuhou.