Zábava na párty: skvelé hry, ktoré by ste mali vyskúšať

Udržiavanie hostí v skvelej nálade počas celého večierka je úlohou pre dobrého hostiteľa a nemusí byť úplne jednoduché, hlavne keď sa snažíte neustále podávať nápoje, živo konverzovať a servírovať skvelo vyzerajúce jedlá.

Aby ste sa nemuseli uchýliť napríklad k žonglovaniu, máme pre vás niekoľko tipov na rozprúdenie živej zábavy a samozrejme aj na prípravu skvelých jedál.

HÁDANIE MIEN

Príprava tejto hry si vyžaduje minimum času a úsilia. Pred začiatkom párty napíšte na nejaké kartičky mená niekoľkých známych ľudí (podľa počtu pozvaných hostí). Môže ísť o skutočných aj fiktívnych ľudí, podmienkou ale je, aby boli dostatočne známi.

Položte kartičky pod tanier každého hosťa popísanou stranou smerom nadol. Keď nastane počas večierka vhodný moment (alebo keď si budete chcieť odskočiť do kuchyne dokončiť prípravu hlavného chodu), začnite hru a požiadajte jedného z hostí, aby zodvihol svoj tanier a podal ostatným hosťom svoju kartičku bez toho, aby sa na ňu pozrel. Vybratý hosť bude potom musieť kladením bystrých otázok ostatným hosťom hádať, ktorého známeho človeka má uvedeného na kartičke.

Vytlačte a vystrihnite si náš užitočný zoznam celebrít, ktorý môžete použiť na rozprúdenie zábavy na párty.

ZÁBAVNÉ FOTOHRY

Váš večer sa stane naozaj nezabudnuteľným, ak na vhodné miesto umiestnite niekoľko fotoaparátov, s ktorými sa budú môcť hostia zabávať. Rovnako dobre vám poslúžia aj mobilné telefóny.

Kým sa venujete vareniu v kuchyni, hostia môžu fotiť rôzne zábavné zábery, ktoré im môžete neskôr vytlačiť a rozdať ako malú pamiatku na večierok. Na fotenie môžete použiť aj fotoaparát Polaroid, ktorý má skvelý retro nádych a umožňuje vám ihneď sa pozrieť na zhotovené fotografie.

Skúste odfotiť nejaké zábavné zábery a inšpirujte sa pritom naším výtlačkom Fun Photo Challenge.


HÁDANIE VÍN

Táto jednoduchá hra je vhodná na párty, na ktorej sú medzi pozvanými hosťami ľudia, ktorí sa považujú za odborníkov na víno. Požiadajte hostí, aby každý z nich priniesol so sebou fľašu vína bez vinety a potom počas večera nalievajte hosťom vzorku z každého vína.

Keď sa bude večierok chýliť ku koncu, vytiahnite vinety patriace na neoznačené vína a vyzvite hostí, aby ich priradili jednotlivým fľašiam – takto sa rýchlo zistí, kto rozozná Chablis od Chardonnay!

Hosťom môžete rozdať malé zápisníky a perá, aby si počas ochutnávky vín mohli písať poznámky a ako hlavnú cenu im môžete ponúknuť fľašu dobrého vína. A nezabudnite víno nalievať do čistých a žiarivých pohárov, aby si hráči mohli naplno vychutnať farbu jednotlivých vín.

Ak si chcete túto hru trochu uľahčiť, môžete si vytlačiť niekoľko kópií našich poznámok a hodnotiacej tabuľky vín, ktoré rozdáte medzi hostí.

VEČERA S PRIATEĽMI

Fanúšikovia tejto zábavnej televízne relácie určite dobre poznajú jej koncept, tak prečo by ste si aj vy nemohli zahrať so svojimi priateľmi o to, kto pripraví najlepší večierok? Dohodnite sa na postupnom organizovaní večierkov u jednotlivých známych a každú spoločnú párty ohodnoťte na desaťbodovej stupnici a na základe kritérií z televíznej relácie:

  • Aranžovanie jedál
  • Kvalita podávaného jedla
  • Snaha pri zostavovaní jedálneho lístka
  • Celkový dojem z pohostenia a zábavy

Ak máte ešte o čosi vyššie ambície, môžete svoj večierok nafilmovať a prijímaním stávok na to, kto prichystá najlepšiu párty, spoločne vytvoriť malý bank, ktorý víťazovi odovzdáte ako výhru.